O autorze

Autor Paul M. Sutter

Kosmolog, wielokrotnie nagradzany popularyzator nauki, pisarz, podkaster, mówca i prezenter telewizyjny. W 2011 roku obronił doktorat z fizyki na University of Illinois. Pracował w instytucie astrofizyki w Paryżu, obserwatorium w Trieście i na kilku uczelniach w Stanach Zjednoczonych. Obecnie wykłada na Stony Brook University.

Pisze dla wielu czasopism i serwisów informacyjnych. Prowadzi kilka programów naukowych, między innymi „How the Universe Works” na Science Channel i „Space Out” na kanale Discovery. Jest także autorem podkastu „Ask a Spaceman”, odtworzonego w sieci ponad siedem milionów razy. Był konsultantem licznych programów telewizyjnych, filmów, książek i komiksów.

W 2017 roku stworzył show taneczny „Song of the Stars”, w którym opowiedział historię Wszechświata. Wspólnie z Tomem Dugdale’em pracował nad „Into the Void” – opowieści o podróży do wnętrza czarnej dziury. Gra w zespole MarsBand. Mieszka w Connecticut z żoną Kate i dwoma chłopcami, którzy lubią rysować kosmitów na jego tablicy na ważne notatki.