Wydaj u nas książkę

Drogie Autorki, Drodzy Autorzy: zapraszamy do współpracy! 

Skrzynka z propozycjami wydawniczymi. Największy skarb wydawcy. Zaglądamy tutaj regularnie, czekając na teksty, które nas zachwycą.

To właśnie tą drogą odkryliśmy Remigiusza Mroza – najpopularniejszego aktualnie pisarza w Polsce. I wielu, wielu innych wspaniałych pisarzy i pisarek, którzy tworzą nasze marki wydawnicze.

Daj się odkryć, a my wykonamy resztę pracy!


Wydawnictwo Poznańskie
wydaje literaturę piękną, reportaże, książki historyczne, podróżnicze i popularnonaukowe. Do Grupy Wydawnictwa Poznańskiego należą również trzy imprinty: Czwarta Strona wydająca literaturę kobiecą i obyczajową, literaturę kryminalną i thrillery oraz We need YA publikujące powieści dla młodzieży i młodych dorosłych oraz Zygzaki wydające literaturę dla dzieci.

Propozycje wydawnicze przyjmujemy w formie elektronicznej drogą mailową. Prosimy zawrzeć w temacie maila nazwisko autora i tytuł książki.

Projekty reporterskie, historia, literatura piękna, podróżnicza i popularnonaukowa:
propozycje@wydawnictwopoznanskie.pl

Literatura kobieca i obyczajowa: kobieca@czwartastrona.com.pl

Literatura kryminalna i thrillery: kryminal@czwartastrona.com.pl

Powieści dla młodzieży i młodych dorosłych: propozycje@weneedya.pl

Literatura dla dzieci: redakcja@zygzaki.pl

Zasady nadsyłania propozycji:

  1. Przed wysłaniem propozycji wydawniczej bardzo prosimy o zapoznanie się z naszym profilem wydawniczym oraz z katalogiem tytułów na stronie internetowej.
  2. W przypadku literatury faktu prosimy o przesłanie konspektu, biogramu autora i danych kontaktowych. Dołączenie całego tekstu lub jego fragmentu będzie mile widziane.
  3. W przypadku powieści prosimy o przesyłanie tylko ukończonych tekstów. Propozycja wydawnicza powinna mieć co najmniej 9 arkuszy wydawniczych (jeden arkusz to 40 000 znaków ze spacjami). Do przesłanej propozycji wydawniczej prosimy dołączyć krótki biogram, dane kontaktowe i streszczenie utworu.
  4. Nie wydajemy poezji oraz dramatów.
  5. Nie wydajemy książek na zasadach współfinansowania przez autora.
  6. Odpowiadamy tylko na wybrane propozycje. Z autorami, z którymi będziemy chcieli rozpocząć współpracę, skontaktujemy się w ciągu trzech miesięcy od dnia otrzymania propozycji.
  7. Propozycje wydawnicze recenzujemy wyłącznie na potrzeby wydawnictwa. Nie uzasadniamy decyzji odmownych.
  8. Sekretariat nie udziela informacji na temat aktualnego etapu rozpatrywania propozycji wydawniczej ani decyzji o wydaniu lub niewydaniu książki.
  9. Nie odsyłamy i nie archiwizujemy przysłanych materiałów. Prosimy o niewysyłanie pendrive’ów, płyt CD i DVD.
  10. Autorom gwarantujemy całkowitą dyskrecję z poszanowaniem ich prawa autorskiego.

Bestsellery

32,94 zł 54,90 zł

29,35 zł 59,90 zł

32,94 zł 54,90 zł

24,45 zł 49,90 zł