O autorze

Autor Stephen Walker

Stephen Walker – brytyjski pisarz i reżyser. Kształcił się na uniwersytetach w Oksfordzie i Harvardzie. Wyreżyserował lub wyprodukował około 30 filmów i dwukrotnie znalazł się na liście magazynu Broadcast wśród 10 najlepszych reżyserów w Wielkiej Brytanii.

Jego pierwsza książka, King of Cannes: Madness, Mayhem and the Movies (1999), została opublikowana również w USA przez Bloomsbury i Penguin. Na jej podstawie powstał film dokumentalny BBC Waiting for Harvey, który The Guardian określił jako „zabawny i przezabawny”. Druga książka, Shockwave: Countdown to Hiroshima (2005), opowiada historię trzech miesięcy przed zrzuceniem bomby atomowej w sierpniu 1945 roku.

Kolejna – Beyond: The Astonishing Story of the First Human to Leave Our Planet and Journey Into Space została wydana z okazji sześćdziesiątej rocznicy udanego okrążenia Ziemi przez pierwszego człowieka – Jurija Gagarina.

Jako filmowiec Walker zdobył nagrodę BAFTA i był nominowany do trzech kolejnych za dokument A Boy Called Alex. Zdobył także nagrodę Emmy, najbardziej prestiżową europejską nagrodę telewizyjną. Jego film Young@Heart, opowieść o chórze amerykańskich seniorów śpiewających muzykę rockową, otrzymał nagrodę publiczności na Festiwalu Filmowym w Los Angeles w 2007 roku oraz kolejne nagrody publiczności na festiwalach filmowych na całym świecie, m.in. w Paryżu, Sydney, Warszawie, Nashville i Atlancie.