Aktualności
Non-fiction na wakacje🌞
31.07.2023

Non-fiction na wakacje🌞

Czytanie daje możliwość oderwania się od codzienności. Dostarcza także sporo ciekawej i przydatnej wiedzy. Dla tych, którzy lubią łączyć przyjemne z pożytecznym, przygotowaliśmy propozycje wakacyjnych lektur. Literatura non-fiction to doskonały sposób na letni wypoczynek.

 

Dlaczego w wakacje warto sięgnąć po książki non-fiction?

  • reportaże, książki podróżnicze oraz popscience zapewniają doskonałą rozrywkę,
  • dzięki nim możemy poszerzyć swoją wiedzę o interesujących nas zagadnieniach,
  • możemy również dowiedzieć się więcej na temat destynacji, do których planujemy pojechać,
  • poznajemy nowe miejsca poprzez opisane historie,
  • stawiamy przed sobą intelektualne wyzwania i dostarczamy mózgowi rozwijających bodźców.

 

„Astrohaj. Jak dotknąć kosmicznego pyłu” Fred Watson (tłum. Małgorzata Glasenapp)

Być może nauka nie jest pierwszym, co przychodzi do głowy na myśl o wakacjach. Seria ZROZUM udowadnia jednak, że wartościowe, edukacyjne treści mogą być przekazywane w sposób lekki i przystępny. Książka Freda Watsona „Astrohaj” należy do tych tekstów, które zapewniają nieziemską frajdę, ale też sporą dawkę astronomicznej wiedzy. Autor objaśnia zagadki wszechświata, przedstawia teorie dotyczące powstania Księżyca i gwiazd, a także nakreśla perspektywy rozwoju turystyki kosmicznej. Podróż po galaktyce z „Astrohajem” to świetny pomysł na wakacyjną przygodę!

 

„Zachód słońca na Santorini. Ciemniejsza strona Grecji” Dionisios Sturis

Chociaż turyści mogą postrzegać Grecję jako idyllę, jak każdy kraj ma ona swoje problemy. Dionisios Sturis – autor bestsellerowego reportażu “Grecja. Gorzkie pomarańcze” – w „Zachodzie słońca na Santorini” kontynuuje wątek kryzysu związanego z ruchami nacjonalistycznymi. Etniczne rozumienie narodu prowadzi do wykluczenia imigrantów, uchodźców czy niewystarczająco “greckich” Greków. Dokumentowanie niepokojących zjawisk stanowi dla reportera okazję do pochylenia się nad kwestiami, takimi jak pochodzenie i tożsamość. “Zachód słońca na Santorini” to porywająca lektura, którą warto wziąć ze sobą na wakacje.

 

„Sobremesa. Spotkajmy się w Hiszpanii” Mikołaj Buczak

Jeśli lato, to oczywiście podróże! Najlepiej do miejsca pełnego słońca i uśmiechu. Do kraju, gdzie ludzie korzystają z uroków życia, takich jak siesta i biesiadowanie. W wyobrażeniach wielu osób tak właśnie wygląda Hiszpania. Na ile ten obraz jest zgodny z prawdą? W książce „Sobremesa” odnajdziemy barwny, wielowymiarowy portret Hiszpanii i jej mieszkańców. Tekst Mikołaja Buczaka to nie tylko zbiór faktów na temat państwa leżącego na Półwyspie Iberyjskim. „Sobremesa” oddaje ducha tego miejsca – jego niepowtarzalny klimat, hiszpański temperament i podejście do życia.

 

„Wyobraź to sobie!” Łukasz Jach

W snuciu wakacyjnych planów z pewnością pomaga nam wyobraźnia. Aby dowiedzieć się, jak znaczącą rolę odgrywa ona w całym życiu człowieka, warto sięgnąć po książkę Łukasza Jacha “Wyobraź to sobie!”. Ta fascynująca pozycja wyjaśnia, jak kiedyś interpretowano działanie fantazji i co wiemy na ten temat współcześnie. Autor omawia niezwykłe mechanizmy ludzkiego umysłu. Porusza wątki fantazji seksualnych i nieuzewnętrznionych agresywnych instynktów. Każdy rozdział zakończony jest ćwiczeniami, które utrwalają zdobytą wiedzę, a także stanowią dla mózgu trening kreatywności.

 

Wszystkie reportaże oraz teksty z Serii ZROZUM i Serii podróżniczej nabędziecie w naszej księgarni www.wydajenamsie.pl.

Bestsellery