Aktualności
TOP 4 kierunki podróżnicze na ZIMĘ
16.01.2024

TOP 4 kierunki podróżnicze na ZIMĘ

Literackie podróże nie są zależne od warunków atmosferycznych. Nie wymagają sprawdzania pogody i martwienia się o to, co ze sobą zabrać. W domowym cieple można poznawać fascynujące miejsca razem z Serią podróżniczą. Dokąd więc się udać? Polecamy TOP 4 najlepsze kierunki na zimową wycieczkę z Wydawnictwem Poznańskim.

 

“Bułgaria. Złoto i rakija” Magdalena Genow

Książka Magdaleny Genow „Bułgaria. Złoto i rakija” to powiew lata w mroźny dzień i pierwsza z naszej rekomendacji TOP 4 książki na zimę. W czasach PRL-u popularne były wakacje w Złotych Piaskach. Dla wielu osób jest to przede wszystkim kraj wakacyjnych wspomnień z dzieciństwa. Jak wygląda współczesna Bułgaria? Polka o bułgarskich korzeniach oprowadza czytelnika po nieznanych miejscach, opisuje codzienne życie i zwyczaje Bułgarów. Tekst Magdaleny Genow to jedyna w swoim rodzaju opowieść o słonecznej Bułgarii.

 

“Szwajcaria. Podróż przez raj wymyślony” Agnieszka Kamińska

Ośnieżone Alpy to jeden z piękniejszych widoków, którymi może poszczycić się Europa. O tym, co jeszcze zachwycić może w kraju Helwetów, opowiada Agnieszka Kamińska w książce „Szwajcaria. Podróż przez raj wymyślony”. Tekst zawiera mało znane, zaskakujące fakty, dzięki czemu ukazuje prawdziwy obraz Szwajcarii i jej mieszkańców. Oczywiście autorka nie poprzestaje na powszechnych skojarzeniach, lecz buduje intrygującą narrację na temat życia Szwajcarów, historii kraju, aspektów politycznych i turystyki.

 

“Alaska. Przystanek na krańcu świata” Damian Hadaś

Ogromne odległości, ekstremalne warunki i nieokiełznana przyroda – te elementy charakteryzują największy i najrzadziej zaludniony stan Ameryki. Książka Damiana Hadasia to opowieść o Alasce, na którą składają się doświadczenia autora, rozmowy z tubylcami oraz legendy. Autor porusza kwestie zmian klimatycznych i trudnej przeszłości rdzennych mieszkańców, a także pisze o fenomenie „Wszystko za życie”. Gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać na Alaskę… czy rzeczywistość okazałaby się tak kolorowa, tak jak w filmach przyrodniczych?

 

“Szczęśliwy jak łosoś” Anna Kurek

Jak wygląda życie typowych Norwegów? Co jedzą? Jak spędzają wolny czas? Jakie jest ich podejście do pracy i edukacji? Co charakteryzuje ich relacje z innymi? I dlaczego nie lubią być porównywani ze Szwedami i Duńczykami? O mroźnej krainie zórz polarnych i fiordów oraz jej mieszkańcach opowiada Anna Kurek w książce „Szczęśliwy jak łosoś”. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć na temat np. krainy trolli, wikingów i brązowego sera.

 

Wszystkie książki z artykułu „TOP 4 kierunki na ZIMĘ” z Serii podróżniczej nabędziecie w naszej księgarni internetowej www.wydajenamsie.pl a także w księgarniach w całej Polsce.

Bestsellery