Aktualności
Roy Jacobsen w Polsce!
20.05.2023

Roy Jacobsen w Polsce!

Jeden z współcześnie najważniejszych norweskich autorów, nominowany do Bookera mistrz pióra z Północy, Roy Jacobsen wraz z żoną, Anneliese Pitz, odwiedzą Polskę i wezmą udział w aż 3 spotkaniach autorskich!

Roy Jacobsen to norweski autor i zdecydowanie najjaśniejsza gwiazda Serii Dzieł Pisarzy Skandynawskich naszego wydawnictwa. Zadebiutował w 1982 r. zbiorem opowiadań „Fangeliv” („Więzienne życie”). Był dwukrotnie nominowany do nagrody literackiej Rady Nordyckiej. W 2017 roku jego powieść „Niewidzialni” trafiła do finału prestiżowej Międzynarodowej Nagrody Bookera. Książki Jacobsena przetłumaczono na ponad 30 języków.

Anneliese Pitz to naukowczyni i pisarka, a prywatnie żona Roya Jacobsena. Urodziła się i wychowała w Belgii, do Norwegii przyjechała w 1974 roku. Uzyskała doktorat z lingwistyki na Uniwersytecie w Trondheim, obecnie wykłada na Uniwersytecie w Oslo.

Jeśli nasza Seria Dzieł Pisarzy Skandynawskich jest Wam dobrze znana, to z pewnością nie pominęliście klimatycznej i jedynej w swoim rodzaju sagi o mieszkańcach wyspy Barroy Roya Jacobsena. Te 4 powieści o trudach i radościach życia na norweskich Lofotach to esencja twórczości Norwega. Jacobsen jak nikt inny potrafi stworzyć bohaterów z krwi i kości, z którymi się zaprzyjaźnicie. Cała fabuła książek autora okraszona jest zawsze zapierającą dech w piersiach, lecz surową norweską naturą. Najnowsza pozycja autora – „Człowiek, który kochał Syberię” – to książka napisana z żoną, na kanwie wspomnień XIX-wiecznego podróżnika, który swoje życie poświęcił odkrywaniu Syberii. Niesamowite przeżycia czytelnicze gwarantowane.

Niezmiernie się cieszymy się, że już za chwilę będziecie mogli poznać autora na żywo.

Harmonogram spotkań:

Szczegóły spotkań znajdują się w linkach powyżej. Spotkania w CK Zamek oraz w Big Book Cafe będą transmitowane na żywo.

Ponadto, w piątek, 26.05, odbędzie się Literacki Rejs z Royem po Warcie w Poznaniu – wezmą w nim udział osoby działające na rzecz literatury w Poznaniu. Jeśli aktywnie działasz na tym polu i chciałbyś wziąć udział w Rejsie, napisz do nas: wydawnictwo@wydawnictwopoznanskie.pl

Wizytę Roya Jacobsena w Polsce współorganizują: Norla, Ambasada Norwegii w Polsce, Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, Big Book Cafe, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie.

Do zobaczenia!

Bestsellery

32,94 zł 54,90 zł

35,94 zł 59,90 zł

32,94 zł 54,90 zł

29,94 zł 49,90 zł