Aktualności
Lektury prawdziwej jesieniary
30.10.2023

Lektury prawdziwej jesieniary

Prawdziwa jesieniara wieczory spędza pod kocem, pijąc herbatkę lub kakao i pochłaniając książkę za książką. Które lektury współgrają najlepiej z jesienną aurą? Przyjrzyjmy się naszym czytelniczym propozycjom na tę barwną porę roku.

 

“Słowenia. Mały kraj wielkich odległości” Zuzanna Cichocka

Książka Zuzanny Cichockiej “Słowenia. Mały kraj wielkich odległości” to doskonała lektura na jesień. Dzięki ciekawym opisom kultury i mentalności Słoweńców, a także wyjątkowym fotografiom krajobrazów zawartym w publikacji, można przenieść się do tego intrygującego zakątka Europy. Chociaż wakacje się skończyły, a okazji do podróżowania jest coraz mniej, “Słowenia” zabierze każdego w fascynującą wyprawę po kraju pełnym kontrastów!

 

“Sensacyjne życie ptaków. Pierzaste wampiry, tęczowe albatrosy i trujące przepiórki” Adam Zbyryt

Tekst Adama Zbyryta “Sensacyjne życie ptaków” to zbiór nietuzinkowych ciekawostek dotyczących tych podniebnych stworzeń. Autor wybrał najoryginalniejsze wątki z ptasiego życia i przedstawił je w porywający sposób. Z książki można dowiedzieć się, jak ptaki dbają o zdrowie i urodę, czy zażywają narkotyki oraz czy tworzą pary jednopłciowe. Publikacja wzbogacona została o przepiękne fotografie omawianych gatunków.

 

“Prawdziwie, do szaleństwa. Dzienniki” Alan Rickman (tłum. Maria Jaszczurowska)

“Dzienniki” Alana Rickmana są idealną lekturą na jesienne wieczory. Znany aktor przez ponad 20 lat gromadził błyskotliwe obserwacje z planów filmowych i zza teatralnych kulis. W “Prawdziwie, do szaleństwa” można przeczytać o życiu prywatnym i zawodowym Rickmana, jego pasji do podróżowania oraz przyjaźniach. Jest to wspaniała pozycja dla fanów aktora znanego m.in. z roli Snape’a z filmów o Harrym Potterze.

 

“Sekrety alchemii” Maja Iwaszkiewicz

Jesień to magiczna pora, kiedy liście stają się kolorowe, a wszystko dookoła nabiera tajemniczego wyglądu. O czarach na dworach europejskich władców oraz poszukiwaniu kamienia filozofów, który przemienia metale w złoto i zapewnia nieśmiertelność, pisze Maja Iwaszkiewicz w książce “Sekrety alchemii”. Dowiedz się, dlaczego dawniej fascynowano się horoskopami i wiedzą tajemną, jak próbowano stworzyć homunkulusa i kto przywoływał duchy. Dzięki tej pozycji można poczuć prawdziwą magię jesieni!

Wszystkie te książki nabędziecie w naszej księgarni internetowej www.wydajenamsie.pl.