Aktualności
Zdradzamy pierwszą premierę serii Zrozum 2022
29.11.2021

Zdradzamy pierwszą premierę serii Zrozum 2022

Początek grudnia to idealna okazja, aby uchylić rąbka tajemnicy w sprawie roku wydawniczego 2022. W ZROZUM przygotowujemy dla Was premierę idealną na walentynkowy prezent. Nowy tytuł w serii może stać się podarunkiem dla Was samych, bo czy Wasze biblioteczne półki nie tęsknią za kolejnym kolorowym grzbietem do kolekcji?

 

W tym roku polecieliśmy w kosmos oraz przenieśliśmy się do średniowiecza. Mogliśmy policzyć (albo chociaż spróbować) wszystkie pasożyty na świecie, a także poznać tajniki pielęgnacji Kleopatry. Wspólnie płakaliśmy przez najgorsze rozstania w historii, a także śmialiśmy się do łez, tłumacząc nieśmieszne żarty i rozumiejąc coraz lepiej psychologiczną stronę humoru. Rok 2022 rozpoczniemy od rozmowy o sprawach łóżkowych. Przemierzymy wspólnie historię seksu, aby sprawdzić, jak na przestrzeni wieków zmieniało się podejście do tej sfery życia – co szokowało niegdyś, a co uchodziło za codzienność.

 

Z tej książki dowiesz się:

 

  • Czym była chatka menstruacyjna?
  • Jak wyglądały przeszczepy jąder?
  • Dlaczego milczymy o kobiecym wytrysku?
  • Czy „cipa” to wulgaryzm?

 

Nie istnieje jedna historia seksu. Jest ich całe mnóstwo, a każdy człowiek ma swoją własną, unikatową. Po lekturze tej książki przekonamy się, że niestety pod pewnymi względami nie różnimy się wcale od naszych przodków tak bardzo, jakbyśmy chcieli. A jednak świat, w którym żyjemy, przynajmniej dopuszcza możliwość rozmowy o seksie, o skłonnościach, o samoświadomości. Być może wiek XXI zostanie zapamiętany jako wiek zgody na otwartą rozmowę o seksie?

 

Musimy nadal rozmawiać o seksie, o przyjemności, potrzebach, miłości, związkach i naszych ciałach. Ponieważ jedyny sposób na pozbycie się wstydu, to wyciągnąć seks z szafy i uważnie mu się przyjrzeć. Historia pokazała nam bowiem, jak szkodliwe potrafi być otaczanie wstydem praktyk seksualnych we wszelkich jej odmianach.

 

Książki dobre nie tylko w teorii!

 

Bestsellery