Aktualności
Zacznij wiosnę na zielono!
27.04.2022

Zacznij wiosnę na zielono!

To nie jest zwykły zielnik. Ta niepozorna książka będzie dla Was narzędziem, które krok po kroku zbliży Was do natury, a przede wszystkim przysporzy mnóstwo radości. Razem z Łukaszem Skopem ususzysz lawendę wąskolistną i jaśminowca, zaparzysz ziołowe napary oraz wiele więcej!

Łukasz Skop to mgr inż. biotechnologii roślin, redaktor bloga www.bezogrodek.com i redaktor merytoryczny magazynu „Gardener’s World Edycja Polska”. Najpewniej znacie go z cyklu ogrodniczego „Co z tego wyrośnie?”, który prowadzi w „Dzień Dobry TVN”. Najwięcej czasu spędza w ogrodzie z nosem przy ziemi, tłumacząc język roślin z zielonego na nasze. To właśnie z wielkiej pasji Łukasza do natury powstał „Zrób ten zielnik”.

„Zrób ten zielnik” to obowiązkowa pozycja na każdą porę roku i miejsce – sprawdzi się podczas wakacji na łonie natury, lata w mieście, czy jako wspaniała zabawa przy kominku zimowego wieczoru. Książka Łukasza Skopa z pewnością zbliży Cię do natury i posłuży jako zbiór ćwiczeń mindfulness w dzisiejszym zabieganym świecie. Ten nietuzinkowy zielnik sprawi mnóstwo radości zarówno dorosłym, jak i najmłodszym. Autor zaraża swoim entuzjazmem, opowiadając o roślinach z prawdziwą pasją, zaangażowaniem oraz dużą dawką humoru. Chcesz dowiedzieć się więcej o paprociach, topoli, czy lawendzie? „Zrób ten zielnik” to prawdziwa skarbnica wiedzy i roślinnych ciekawostek przedstawionych w lekki i przyjemny sposób.

Łukasz Skop zawarł w swojej książce prawie 50 propozycji aktywności związanych z roślinami. Wszystkie z nich opisane są w przystępny sposób, a każde zadanie ma swój poziom trudności – od łatwego, poprzez średni, aż do trudnego. Średni czas ich wykonania wynosi od mniej niż pół godziny do nieco więcej niż godzina. Każda z stron opatrzona jest swoją indywidualną nazwą: strona niebiańska, tęczowa, uspokajająca, pachnąca wiosną – to tylko jedne z wielu części, jakie czekają na miłośników przyrody. Treść dopełniają klimatyczne ilustracje autorstwa Magdy Bloch. Dzięki „zielnikowi” zdasz sobie sprawę z bogactwa roślin, jakie otaczają Cię na co dzień.

Wraz z autorem stworzysz tęczę z mięty pieprzowej, fiołka wonnego i chabru bławatka, zasuszysz nasiona maku lekarskiego i egzotycznie brzmiącej portulaki wielkokwiatowej, a nawet zrobisz własnoręcznie doniczkę. Zostaniesz też morwowym detektywem, złożysz gwiazdkowe origami z turówki wonnej i stworzysz wyjątkową roślinną walentynkę dla ukochanej osoby. W tym zielniku nie musisz przestrzegać sztywnych reguł zielnikowania – wybieraj zadania, które najbardziej przykują Twoją uwagę. To, co liczy się najbardziej to radość z kontaktu z matką naturą!

„Zrób ten zielnik” to ponad 250 stron nieszablonowego i zaskakującego przewodnika po świecie roślin, który pokazuje, że obcowanie z naturą może być świetną zabawą. To fantastyczny prezent dla każdego entuzjasty przyrody. Puść wodze fantazji i daj się porwać roślinnej przygodzie!