Aktualności
VI edycja Konkursu Reporterskiego rozstrzygnięta!
24.04.2024

VI edycja Konkursu Reporterskiego rozstrzygnięta!

VI edycja Konkursu Reporterskiego rozstrzygnięta!✨ Lauretaką została Magdalena Czubaszek z projektem pt. „Nie tylko Kora. Zapomniane dziewczyny i ich zespoły”.

Uzasadnienie werdyktu Jury:

„W opowieściach o polskim punku i nowej fali z lat 70., 80. i 90. dominują mężczyźni. Ostre grańsko, gitary i piosenki ponoć kultowe. Jeżeli w ogóle są tu dziewczyny, to raczej w kuchni, z dziećmi, na chórkach” – pisze Magdalena Czubaszek w swoim oryginalnym projekcie książki reporterskiej, obiecującym intrygującą, nieoczywistą i z pazurem napisaną opowieść o kobietach, o których do tej pory nie słyszeliśmy. Dziewczynach lekceważonych, pomijanych, ignorowanych. Wielkanoc, Oczi Cziorne, Księżyc, Kosmetyki Mrs. Pinki… Pamiętacie te zespoły, znacie je? No to poznacie. I ich frontmenki, gitarzystki, basistki, perkusistki. Bo polski rock and roll i alternatywa tamtego przełomowego czasu to nie tylko mężczyźni i ich kombatanckie „a pamiętasz…?”.

Jury w składzie – Stasia Budzisz, Agata Romaniuk, Adrian Stachowski,  Dionisios Sturis, Paulina Surniak wraz z przewodniczącą, Moniką Długą wyłonili również dwie finalistki – Agnieszkę Wajszczyk z projektem „Wszystkie moje martwe siostry” oraz Monikę Górę z tematem „Skazany za zabójstwo, którego nie było”.

Gratulujemy laureatce, finalistkom oraz dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili swój projekt w tegorocznej edycji Konkursu!

 

Bestsellery

32,94 zł 54,90 zł

35,94 zł 59,90 zł

32,94 zł 54,90 zł

29,94 zł 49,90 zł