Aktualności

Urodziny w pięknym stylu – wielki kiermasz książek, 65 buków i gratulacje od Prezydenta Miasta Poznania
27.07.2021

Urodziny w pięknym stylu – wielki kiermasz książek, 65 buków i gratulacje od Prezydenta Miasta Poznania

1 lipca 2021 roku świętowaliśmy 65 lat istnienia Wydawnictwa Poznańskiego. Z okazji tego pięknego Jubileuszu zorganizowaliśmy tygodniowe obchody, podczas których odbyły się między innymi Wielki Kiermasz Jubileuszowy, rozmowa on-line o historii Wydawnictwa, akcja „65 buków na 65 lat Wydawnictwa Poznańskiego” oraz wielka promocja w naszej internetowej księgarni Wydaje nam się. Nie zabrakło życzeń, kwiatów i listów gratulacyjnych od najwyższych urzędników miasta.

Obchody 65-lecia rozpoczęły się Wielkim Kiermaszem Jubileuszowym w bramie wydawnictwa przy Fredry 8, gdzie od 1956 roku w pięknej Willi Landsberga niezmiennie mieści się nasza siedziba. Przez cały dzień, od godz. 9:00 do 20:00, zaglądali do nas stali czytelnicy, przechodnie i zaproszeni goście. Zadbaliśmy o to, aby nie wychodzili z pustymi rękami – oprócz atrakcyjnych książek objętych specjalną urodzinową promocją rozdawaliśmy sadzonki drzew.

Dzięki akcji „65 buków na 65 lat Wydawnictwa Poznańskiego” chcieliśmy zachęcać poznaniaków do wrażliwości na naturę i działań #zmiłościdoplanety. Ponadto buk – poprzez grę słów – wydał nam się najbardziej symboliczny i powiązany z książkami. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem i mamy nadzieję, że nasze wydawnicze buki rosną zdrowo i pną się w górę.

Kolejnego dnia w ogrodzie Wydawnictwa odbył się grill, który jest już naszą wydawniczą tradycją. W dobrych humorach i przy świetnej pogodzie świętowaliśmy urodziny i robiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Przy okazji odwiedził nas Łukasz Wojtusik, dziennikarz i krytyk literacki, autor bloga Alfabet Wojtusika, który nagrał specjalny odcinek podcastu o Wydawnictwie Poznańskim. Można go odsłuchać na platformach spotify i You Tube.

6 lipca zaprosiliśmy naszych czytelników na jubileuszowy live „Wydaje nam się… od 65 lat”, podczas którego Marek Daroszewski (pracujący w Wydawnictwie Poznańskim już od 25 lat!) i Katarzyna Kończal (specjalistka ds. PR i promocji) opowiadali o specyfice pracy w wydawnictwie. Spotkanie poprowadziła dyrektorka kreatywna Wydawnictwa Poznańskiego i pisarka, Magdalena Genow-Jopek.

Szczególną radość sprawiły nam życzenia, dobre słowa i gratulacje od naszych czytelników, przyjaciół i ludzi kultury. Od Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka otrzymaliśmy list gratulacyjny i przepiękną fotografię złożone na ręce Właściciela Wydawnictwa Poznańskiego Wojciecha Pawłowskiego i Prezesa Zarządu Wydawnictwa Poznańskiego Macieja Cieciory. W liście gratulacyjnym czytamy:

„Grupa Wydawnictwa Poznańskiego doskonale mierzy się z potrzebami i oczekiwaniami czytelników. Zaangażowanie zespołu, pracę realizowaną z pasją przy utrzymaniu wysokich standardów literackich i edytorskich oraz profesjonalne i odpowiedzialne łączenie funkcji kulturowej z komercyjną doceniono, przyznając Wydawnictwu w 2018 roku tytuł Wydawcy Roku.

Gratuluję wszystkim członkom Zespołu Redakcyjnego Wydawnictwa – redaktorom, korektorom i grafikom. Składam serdeczne podziękowania za pielęgnowanie długoletniej tradycji przy jednoczesnym wychodzeniu naprzeciw potrzebom czytelników oraz kreowaniu nowych trendów, a także popularyzacji literatury”.

 

W imieniu wszystkich Wielkopolan życzenia złożył nam również Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, który zauważył, że „bez twórczej i owocnej pracy kilku pokoleń pracowników Wydawnictwa Poznańskiego dorobek wydawniczy Wielkopolski na przestrzeni ostatnich siedmiu dekad byłby zdecydowanie szczuplejszy”. Wicemarszałek Jankowiak życzy też Wydawnictwu na kolejne lata działalności, „aby nadal zachwycało Wielkopolan swoimi zacnymi publikacjami, przyczyniając się do rozwoju i popularyzacji nauki oraz wiedzy o naszym regionie, a także aby marka Wydawnictwa zawsze zachowywała tak wysoki poziom jaki ma obecnie”.

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć sobie tego samego na kolejne długie lata istnienia Wydawnictwa Poznańskiego. Dziękujemy, że jesteście z nami!