Aktualności
Rebecca Makkai w Polsce! Autorka promuje swoją nową powieść
07.08.2023

Rebecca Makkai w Polsce! Autorka promuje swoją nową powieść "Mam do pana kilka pytań"

Amerykańska pisarka Rebecca Makkai – autorka kultowej powieści „Wierzyliśmy jak nikt” – już we wrześniu przyjedzie do Polski, aby promować swoją najnowszą książkę „Mam do pana kilka pytań” w przekładzie Rafała Lisowskiego. Autorka odwiedzi aż trzy miasta: Gdańsk, Łódź oraz Warszawę.

Rebecca Makkai jest autorką powieści „Wierzyliśmy jak nikt”, „The Hundred-Year House” i „The Borrower” oraz zbioru opowiadań „Music for Wartime”. „Wierzyliśmy jak nikt” znalazło się w finale Nagrody Pulitzera i National Book Award, a także otrzymało szereg nagród i wyróżnień literackich, w tym ALA Carnegie Medal oraz LA Times Book Prize. Rebecca Makkai pracuje na wydziale sztuk pięknych w Sierra Nevada College na Uniwersytecie Northwestern. Ponadto jest dyrektorką artystyczną fundacji StoryStudio w Chicago. Jej książki przetłumaczono na czternaście języków, a opowiadania włączono w skład licznych antologii, w tym The Pushcart Prize XLI oraz The Best American Short Stories. Ma dwie córki i na co dzień mieszka w Chicago.

Już 6.09 odbędzie się premiera jej najnowszej książki „Mam do pana kilka pytań”. Z tej okazji pisarka przyjedzie do Polski i będzie promować swoją powieść na trzech spotkaniach autorskich, które zorganizowaliśmy we współpracy z Gdańskimi Targami Książki, Igrzyskami Wolności oraz Big Book Cafe MDM – więcej szczegółów znajdą Państwo tutaj:

🔵 Gdańsk: Gdańskie Targi Książki, 16.09, g. 12:00, prowadzenie: Dorota Karaś
🔵 Łódź: Igrzyska Wolności, 17.09, 16:45, prowadzenie: Anna Dziewitt-Meller 
🔵 Warszawa: Big Book Cafe MDM, 18.09, g.19:00, prowadzenie: Michał Nogaś

Na wszystkie wydarzenia: wstęp wolny! Zapraszamy serdecznie.

Bestsellery

32,94 zł 54,90 zł

35,94 zł 59,90 zł

28,00 zł 54,90 zł

29,94 zł 49,90 zł