Aktualności
Piękny Tydzień (3-10.11.2022). Promocja literatury pięknej
04.11.2022

Piękny Tydzień (3-10.11.2022). Promocja literatury pięknej

Jesień to czas zachwytu. Podziwiamy przepiękne, wielobarwne liście na drzewach i ostatnie promienie słońca. A gdyby tak zachwycić się porywającymi historiami? Piękny Tydzień z Wydawnictwem Poznańskim jest ku temu doskonałą okazją. Od 3 do 10 listopada wszystkie powieści zagraniczne (w tym książki z kultowej Serii Skandynawskiej) będą dostępne w naszej księgarni Wydaje nam się za połowę ceny. Ponadto do zamówień powyżej 100 zł dorzucamy zakładki i torby! 

Aby jak najlepiej uczcić Piękny Tydzień, czyli święto wyjątkowych opowieści, przygotowaliśmy dla naszych Czytelników wiele atrakcji. Na naszym Istagramie można zobaczyć ciekawe treści poświęcone literaturze pięknej. Wśród nich m.in. live na temat planów wydawniczych na kolejny rok z Pauliną Surniak i Katarzyną Kończal. W ramach Pięknego Tygodnia odbędą się także spotkania z niezwykłymi gośćmi. O pracy nad przekładem “Powróconych” – noblowskiej powieśći Abdulrazaka Gurnaha – opowie Krzysztof Majer. 9 i 10 listopada natomiast do Polski zawita Rebecca Makkai – autorka nagradzanej powieści „Wierzyliśmy jak nikt”. Zapowiada się naprawdę Piękny Tydzień!

POZNAJ PROGRAM PIĘKNEGO TYGODNIA

 • CZWARTEK (3.11.) godz. 11:00
  WPadnij pogadać o literaturze pięknej!
  Live z Pauliną Surniak, rights managerką Wydawnictwa Poznańskiego (Instagram)
 • PIĄTEK (4.11.) Tłumacz też autor. Spędź dzień z tłumaczką powieści Elfi Shafak, Natalią Wiśniewską (Instagram)
  • godz. 19:00 Spotkanie wokół “Powróconych” z tłumaczem Krzysztofem Majerem (Księgarnia Bookowski, CK Zamek, Poznań) szczegóły → link

 • ŚRODA (9.11.) godz. 18:00
  Spotkanie z Rebekką Makkai (CK Zamek, Poznań) →  link 

 • CZWARTEK (10.11.) godz. 19:15
  Spotkanie z Rebekką Makkai (Nowy Teatr, Warszawa) → link

 

 

Bestsellery