Aktualności
Idealne książki na majówkę
25.04.2024

Idealne książki na majówkę

Majówka już niebawem. Warto więc wybrać książki, które umilą Ci czas podczas błogiego relaksu. W związku z tym przygotowaliśmy 6 propozycji idealnych na długi majowy weekend. Dobra literatura z pewnością doskonale sprawdzi się jako źródło rozrywki, wiedzy oraz inspiracji. Z naszymi opowieściami oderwiesz się od codziennych trosk. Książki zabiorą Cię w świat wyobraźni i pomogą stworzyć piękne wspomnienia z wyjazdu.

 

Dzikie miejsca” Robert Macfarlane

Książka Roberta Macfarlane’a zachęca do odkrywania dzikiej przyrody. Jest więc idealna dla osób, które planują wyprawę na łono natury podczas majówki. Autor opowiada o swojej inspirującej podróży po dzikich i nieznanych zakątkach. Przygoda Macfarlane’a zaczyna się i kończy wspinaczką na drzewo w pobliskim lesie. Pomiędzy tymi zdarzeniami pisarz odbył wiele podróży, podczas których pływał, wędrował i nocował pod gołym niebem. Historia ta okraszona jest doświadczeniami innych podróżników, a także filozofów i artystów. Zabranie książki „Dzikie miejsca” na majówkę to naprawdę świetny pomysł – dzięki niej można przenieść się z dala od cywilizacji i rozkoszować się pięknem natury.

 

Dania. Tu mieszka spokój” Sylwia Izabela Schab

Książka “Dania. Tu mieszka spokój” zaprasza czytelnika do odkrywania nie tylko urokliwych krajobrazów Danii, ale również głębszych aspektów kultury, historii i życia codziennego mieszkańców. Można dowiedzieć się z niej, jaki sekret kryje się za duńskim stylem życia związanym z hygge, życzliwością i wartościami leżącymi u podstaw nowoczesnego państwa dobrobytu. Równocześnie, jest to lekka i przyjemna lektura dla wszystkich, którzy pragną odprężyć się i znaleźć spokój – tak charakterystyczny dla tego skandynawskiego raju. Podsumowując, książka Sylwii Izabeli Schab to prawdziwa gratka zarówno dla miłośników Danii, jak i osób, które dopiero odkrywają ten fascynujący zakątek Europy.

 Literatura piękna na majówkę – poznaj nowości!

KoloniaAudrey Magee

Spokojne, jednostajne życie mieszkańców irlandzkiej wysepki zakłóca przyjazd obcych – angielskiego malarza i francuskiego językoznawcy. Przybysze wiążą swój pobyt na wyspie z rozwojem kariery, natomiast Irlandczycy przyglądają się im z mieszaniną zainteresowania, niechęci i niezrozumienia. Jednocześnie w Irlandii trwa wojna domowa, w której codziennie giną niewinni ludzie. Najnowsza książka Audrey Magee to zawierająca polityczne akcenty opowieść o zgubnych konsekwencjach imperializmu. Autorka stworzyła wielowymiarową historię o życiu na wyspie i skomplikowanych relacjach międzyludzkich. Jest to z pewnością emocjonująca lektura idealna na majówkę.

 

Wracam do domuKarin Smirnoff

Ostatnia część trylogii Karin Smirnoff – “Wracam do domu” – zachwyca złożonymi emocjami i głębią przekazu. Główna bohaterka przez wszystkie tomy przechodzi ewolucję. Początkowo zmaga się z bólem straty i samotnością, lecz stopniowo odkrywa własną tożsamość i znajduje ukojenie w sztuce. W finale tej szwedzkiej serii Karin Smirnoff stawia janę przed najtrudniejszym z wyborów – mianowicie, czy powinna wrócić do domu? A może nadszedł czas, by odejść i zapomnieć o przeszłości? “Wracam do domu” to książka, która skłania do refleksji na temat poszukiwania swojego miejsca w świecie. Stanowi świetną lekturę na majówkę dla miłośników mocnych wrażeń.

Non-fiction na majówkę – jakie lektury warto przeczytać?

Sekrety alchemii” Maja Iwaszkiewicz

Długi majowy weekend to oczywiście czas odpoczynku. W związku z tym warto zabrać ze sobą na majówkę „Sekrety alchemii” Mai Iwaszkiewicz. To tekst, który oferuje możliwość ucieczki od codzienności i zanurzenia się w świecie magii. Dzięki tej niezwykłej książce popularnonaukowej czytelnik ma możliwość poznania kluczowych postaci i wydarzeń związanych z historią alchemii. Co godne uwagi – poszukiwanie kamienia filozofów, który zapewnia nieśmiertelność i przemienia inne metale w złoto, nie było jedynym zajęciem alchemików. Warto przyjrzeć się fascynującym losom tej mistycznej dziedziny, która rozwijała się na dworach nowożytnej Europy, by poznać jej sekrety. Tajniki alchemii są od teraz na wyciągnięcie ręki.

 

Człowiek, który zrozumiał naturęAndrea Wulf

Książka „Człowiek, który zrozumiał naturę” Andrei Wulf to idealna lektura do przeczytania na świeżym powietrzu, w otoczeniu natury. Skłania bowiem do zastanowienia się nad miejscem człowieka w przyrodzie i odpowiedzialnością za jej ochronę. Ta fascynująca biografia opowiada historię życia Alexandra von Humboldta, niemieckiego przyrodnika i podróżnika, który był jednym z największych odkrywców XIX wieku. Co więcej – von Humboldt stworzył podwaliny współczesnego ruchu ekologicznego i zainspirował kolejne pokolenia do walki ze zmianami klimatycznymi. Losy tego nietuzinkowego bohatera otwierają oczy na wyjątkowe piękno naszej planety.

 

Wszystkie polecane nowości książkowe na majówkę możecie nabyć w naszej księgarni internetowej https://wydajenamsie.pl/.

Bestsellery

32,94 zł 54,90 zł

29,35 zł 59,90 zł

32,94 zł 54,90 zł

24,45 zł 49,90 zł