Aktualności

Wyniki IV edycji Konkursu Reporterskiego!
25.04.2021

Wyniki IV edycji Konkursu Reporterskiego!

W tym roku podczas Dni Reportażu poznaliśmy laureatkę IV edycji Konkursu Reporterskiego. 24.04.2021 miała miejsce Gala Konkursu w czasie której jury (Monika Długa, Magdalena Kicińska, Paulina Surniak, Cezary Łazarewicz, Adrian Stachowski, Kamil Bałuk) podzieliło się werdyktem. Zwyciężyła Aleksandra Gałka-Reczko z projektem dotyczącym polskiego zadłużenia.

Uzasadnienie werdyktu:

Według raportu Biura Informacji Kredytowej pod koniec 2019 roku kredyt posiadało czterdzieści procent Polaków. Statystycznie każdy obywatel (włączając w to dzieci) jest zadłużony na 17 600 zł. Polacy są jednym z najbardziej zadłużonych narodów Unii Europejskiej – i do tej pory jeszcze nikt nie napisał o tym książki reporterskiej. Odważny projekt Aleksandry Gałki-Reczko, którego motywem przewodnim jest „dług”, to obietnica reportaży, które pomogą nam zrozumieć, jak kredyt zmienia nasze życie i jak wpływa na naszą przyszłość – w skali mikro, tej osobistej, i makro, społecznej. To też obietnica opisania współczesnej Polski z nowej, niezbadanej dotąd perspektywy.

Film z Gali Konkursu Reporterskiego.

Laureatka otrzyma stypendium w wysokości 15 000 zł przeznaczone na realizację zwycięskiego pomysłu.

Wszystkim uczestnikom i finalistom dziękujemy za udział w Konkursie i już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji!