Aktualności

Organizujemy Hiszpański Tydzień!
30.06.2020

Organizujemy Hiszpański Tydzień!

Marzysz o wakacjach w Hiszpanii, ale na razie to niemożliwe? A może po prostu chcesz lepiej poznać ten kraj i jego mieszkańców? Mamy na to sposób! #SpotkajmysięwHiszpanii Bez opuszczania kraju, a nawet bez wychodzenia z domu odwiedź słoneczną Hiszpanię pachnącą pomarańczami i roztańczoną flamenco! Pomoże Ci w tym książka „Sobremesa. Spotkajmy się w Hiszpanii” Mikołaja Buczaka, której premiera już 1 lipca. Z tej okazji organizujemy Hiszpański Tydzień. Będzie kolorowo, głośno i smacznie! Będą konkursy, quizy i zabawy. A to wszystko w naszych mediach społecznościowych – na Facebooku i Instagramie Wydawnictwa Poznańskiego. Każdy dzień tygodnia przyporządkowany będzie innemu tematowi, zgodnie z poniższym harmonogramem.

29.06. ¡Hola, España! Językowy poniedziałek

30.06. Menú del día. Kulinarny wtorek

01.07. Życie jak w Madrycie? O hiszpańskich stereotypach

02.07. ¡Nos vemos en España! Literacka herbatka w Hiszpanii

03.07. ¡Buen viaje! Podróżniczy piątek

04.07. ¡Es hora de relajarse! Sobotni relaks

05.07. ¡Hasta pronto, España! Do zobaczenia, Hiszpanio!

Szczególnie gorąco zachęcamy do spotkań online z autorem. Pierwsze z nich odbędzie się na Facebooku Wydawnictwa Poznańskiego w czwartek o godz. 19.00. Drugie odbędzie się w sobotę na naszym Instagramie. Początek o godz. 20.00.

Na naszym Facebooku trwa też konkurs, w którym można wygrać kurs językowy z autorem “Sobremesy”.

– Moja miłość do Hiszpanii zaczęła się absolutnie przypadkowo. Gdy miałem dwanaście lat mama zapisała mnie do klasy dwujęzycznej z językiem hiszpańskim. To właśnie wtedy zacząłem poznawać język i kulturę tego kraju, jednak nie była to miłość od pierwszego wejrzenia. Dopiero pod koniec studiów na filologii hiszpańskiej zacząłem częściej jeździć do Hiszpanii, poznawać na własnej skórze kulturę i ludzi i to właśnie wtedy zakochałem się w Hiszpanii po uszy – wspomina Mikołaj Buczak. Mamy nadzieję, że dzięki Hiszpańskiemu Tygodniowi, całą Polskę ogarnie hiszpańskie szaleństwo!