Aktualności

Spotkaj się z nami! Grupa Wydawnictwa Poznańskiego na Poznańskich Targach Książki
03.03.2020

Spotkaj się z nami! Grupa Wydawnictwa Poznańskiego na Poznańskich Targach Książki

Który książkofil nie uwielbia przechadzać się wśród tysiąca literackich perełek, rozmawiać z autorami i poznawać sekrety wydawców? Już za kilka dni będzie ku temu wspaniała okazja. W tym roku po raz kolejny spotkamy się z Wami podczas Poznańskich Targów Książki, które rozpoczną się już w najbliższy piątek i potrwają do niedzieli (6 – 8 marca). Wydarzenie będzie miało miejsce w MTP (ul. Głogowska 14). Na tegoroczną edycję przygotowaliśmy dla Was mnóstwo wydarzeń towarzyszących i atrakcji. Co ważne – spotkacie nas zarówno na naszym stoisku (nr 26, paw. 8), jak i na scenach, a nawet w parku!

W sobotę (7 marca) znajdą coś dla siebie czytelnicy kryminału, literatury obyczajowej i reportażu. O 13.00 rozpocznie się panel kryminalny (prowadzenie: Magdalena Sobaczak), w którym udział wezmą autorzy bestsellerowych pozycji – Robert Małecki, Ryszard Ćwirlej, Hanna Greń i Przemysław Żarski. A już o 14.00 odbędzie się spotkanie z gwiazdami kobiecej literatury obyczajowej (prowadzenie: Aleksandra Wolska), w którym udział wezmą: Agnieszka Lis, Agata Przybyłek i Klaudia Bianek. Ostatnim z sobotnich paneli będzie rozmowa z reportażystkami (prowadzenie: Anna Solak) – ze Stasią Budzisz i Agatą Romaniuk. Pamiętajcie, że po każdym spotkaniu autorzy będą na Was czekać na naszym stoisku i podpisywać książki

Niedziela upłynie pod znakiem uwielbienia świata roślin i zwierząt. O 9.00 spotkamy się w Parku Sołackim na spacerze ornitologicznym z Jackiem Karczewskim, autorem książki „Jej wysokość gęś. Opowieści o ptakach” i Marią Krześlak-Kandziorą, właścicielką poznańskiej księgarni Bookowski (start przy przystanku autobusowym „Nad Wierzbakiem”). O 11.00 (sala A, paw. 7) zapraszamy na spotkanie z Piotrem Bojarskim, który opowie o swojej najnowszej książce poświęconej przyrodnikowi i podróżnikowi – Arkademu Fiedlerowi. Rozmowę poprowadzi Magdalena Sobaczak. A w samo południe – gratka dla miłośników podróży! Zapraszamy na panel pt. ,,Rakija, fiesta i wikingowie, czyli co łączy Bułgarię, Hiszpanię i Szwecję?” z udziałem Natalii Kołaczek, Magdaleny Genow i Mikołaja Buczaka. Dzień zakończy rozmowa z Jackiem Karczewskim i Łukaszem Skopem – ,,W poszukiwaniu dzikości. O roślinach i ptakach” (prowadzenie: Maria Krześlak-Kandziora), którzy odkryją przed nami niejedną tajemnicę świata przyrody.

Bądźcie z nami!