Aktualności

Znamy laureata III edycji Konkursu reporterskiego!
19.02.2020

Znamy laureata III edycji Konkursu reporterskiego!

21 stycznia 2020 roku w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagrody w III edycji KONKURSU REPORTERSKIEGO. Wydarzeniem towarzyszącym Gali była debata pt. „Czy tematy leżą na ulicy? Porozmawiajmy o współczesnym reportażu” z udziałem członków Jury (Adrianem Stachowskim, Cezarym Łazarewiczem, Magdaleną Kicińską, Kamilem Bałukiem i Pauliną Surniak).

W ścisłym finale znalazły się projekty Marcina Chodunia, Marty Woźniak, Szymona Opryszka i Anity Demianowicz. Komisja rozpatrzyła ponad 150 projektów nadesłanych na tegoroczną edycję wydarzenia.

Decyzją Jury laureatem III edycji Konkursu został Szymon Opryszek z projektem o roboczym tytule „H20”. Zwycięzca otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 15 tysięcy złotych, a jego reportaż ukaże się w prestiżowej serii reporterskiej Wydawnictwa Poznańskiego. W uzasadnieniu werdyktu, Komisja podkreśliła, że nagrodzony projekt Szymona Opryszka ,,(…) daje nadzieję, że pojawi się książka przywracająca do polskiego reportażu perspektywę globalną”. Premiera książki jest planowana na 2022 rok.