Aktualności

ZROZUM - ruszamy z nową serią popularnonaukową
16.02.2020

ZROZUM - ruszamy z nową serią popularnonaukową

Historia niezwykłych chorób, tajemnice kosmosu i potęga ludzkiego ciała w nowej serii popularnonaukowej ZROZUM.

W 2020 roku uruchomiliśmy nową serię wydawniczą ZROZUM. Dzięki niej odpowiemy na pytania: dlaczego brudne ręce mogą was zabić, dlaczego zanikają pierścienie Saturna, jaki wpływ na nasze zachowanie mają geny, jak reaguje mózg, gdy widzisz na stole miskę pełną swoich ulubionych cukierków, dlaczego ludzie wolą chodzić do szarlatanów niż do psychiatrów oraz czy Lenin był grzybem.

Wybraliśmy dla Was książki dobre nie tylko w teorii. Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości autorstwa Jennifer Wright to humorystyczne spojrzenie na najczarniejsze karty w historii, kiedy ludzie padali jak muchy i nic nie można było na to poradzić. Astrohaj. Jak dotknąć kosmicznego pyłu? uznanego australijskiego astrofizyka Freda Watsona to ekscytująca podróż przez wszechświat i jego tajemnice. Oczy ma po matce. Potęga genetyki Carla Zimmera to uznana pozycja (popularnonaukowa książka roku według „Guardiana” i best¬seller „New York Timesa”), która przybliży nam historię genetyki, przeprowadzi przez współczesny stan badań i wybiegnie w przyszłość do bioetycznych rozważań nad modyfikowaniem człowieka. Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii Jeffreya Liebermana to fascynująca historia jednej z newralgicznych i najpotrzebniejszych współcześnie dziedzin medycyny. Ukaże się również książka Richarda Maslanda o mózgu, jego działaniu, bodźcach i zmysłach. Na koniec roku przygotowaliśmy crème de la crème – nową książkę Pauliny Łopatniuk, autorki świetnie przyjętych Patologów. Panie doktorze, czy to rak?, która tym razem uważniej przyjrzy się skórze, jej chorobom, naroślom i bliznom.
Serię ZROZUM wyróżnia oryginalna szata graficzna oraz fakt, że wszystkie książki niosą ze sobą sporą dawkę wiedzy podaną w przystępny sposób. Nie będziecie mogli się oderwać!